+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Canbey Vinç Firması Örnek Olacak Çalışmalar Sergiliyor

11 Nisan 2018
6 kez görüntülendi
Canbey Vinç Firması Örnek Olacak Çalışmalar Sergiliyor

İşçilikte büyük ölçekli her çeşit taşıma, devinim, transferin yapılmasında kolaylık sağlayan araç vinç, sabit, tekerlekli, özel tasarımda donanımdır. İlk M.Ö.10 yüz yıl Roma eserlerinde karşılaşılmıştır. Ağırlıkların değişkenliğinden dolayı bazı ağırlıklar el ile veya basit aletlerle taşınamamaktadır Vinç kiralama önem taşır. Ağırlıkların kaldırılmasında alternatif bir alet arandığında devreye ağırlıkların kaldırılması bir yerden başka bir yere taşınmasında vinçler devreye girmektedir.

İşlevselliğinden dolayı kaldırıp indirme, doldurma boşaltma, konusunda gayet işlevselliği yüksektir. Vinçlerin hareket kabiliyetinden dolayı üç yüz altmış derece dönüşü, yetmiş tona kadar kaldırma kapasitesi olabilen ve kırk beş elli metre boyuna kadar uzayabilen vinçler vardır. Vinç kiralama satın alama maliyetine göre çok cüzi maliyetlidir. Canbey vinç gibi vinç kiralama hizmeti veren firmalar vardır. Yapılacak olan işlerin genel geçerliliği dikkate alındığında kiralık vinç kullanılması tercih sebebidir.

Kullanımına Göre Kiralık Vinç Ayrımı

Kullanım alanına göre fonksiyon özellikleri ve bu fonksiyonlarına göre tercihleri değişiklik gösterir. Vinçlerin ayrımına gidildiğinde iki grupta toplandığı görülmektedir. Biri hareket kabiliyetinin fazla olması ve ya kaldırabileceği ağırlık oranına göre gruplandırılabilir. Hareket kabiliyetine göre; sabit, lastik tekerlekli, köprülü, paletli, ray üzerinde hareket edebilen ve kule vinçleri olarak ayrılabilir. Ağırlığına göre halatlı ve hidrolik olarak ikiye ayrılır. Hidrolikler genellikle kamyonlar üzerinde trafikte kurtarıcı veya taşıyıcı adları ile sıklıkla kullanılırken i halatlı olan türler ise köprü, baraj inşaatlarında kullanılması tercih edilen vinç ti Bu vinçler genellikle kiralık vinç olarak maliyete fayda sağlar.

Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İSG yönetmeliğinde kullanımı ve kullanacak olana personelin yeterliliğini belgelemesi önem taşımaktadır. Vinç kiralama ile tedarik edilmiş ise Ağırlık kaldırma araçları kalıcı olarak sabitlendiğinde, kaldırılacak yükün, montajın ya da bağlantı noktaların gerilimlerine dikkat edilmesi halinde kar sağlar. Ağırlıkların kaldırılması için kullanılacak araçların, kaldırabileceği en yüksek seviyesi net olarak görülebilecek şekilde işaretlenmelidir.

Canbey vinç bu konuda destek vermektedir. Kurulum sonrası işlevselliği, personele çarpıp çarpmayacağı, tehlikeli bir şekilde düşüp düşmeyeceği ve ya kazaya sebebiyetin olup olmayacağı test edilip akabinde kullanıma sunulmalıdır. Ağırlığın kaldırılmasında portatif ya da sök-tak ekipmanların zemin özellikleri muhakkak göz önüne alınarak sağlam ve güvenli kurulum yapılmalıdır. Bireylerin kaldırılmasında sadece bu amaç için düzenlenmiş kiralık vinç kullanılması önem taşımaktadır.

Kiralık Vinç İçin İzlenilecek Yol

Piyasada bulunan Vinç kiralama şirketleri genellikle; günlük, haftalık, aylık veya yıllık şeklinde hizmet vermektedirler. İşin değerine göre sürenizi belirleyip bu süre dahilinde fiyat teklifi isteyin. İşin beklenen tarihte tamamlanması halinde ek süreyi dahil ederek alınması fiyatın daha indirimli olmasına etki edecektir. Gelecek olan tekliflerdeki vinçlerin markalarını modellerin kalitesini kıyaslayarak ve uygun fiyatlarla vinç kiralama yapılabilir. Canbey vinç tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.