+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Etiler Kiralık Vinç

02 Aralık 2018
2 kez görüntülendi
Etiler Kiralık Vinç

Vinçler, bir nesneyi bulunduğu yerden kaldırıp menzilleri dâhilindeki noktalara ulaşmasını sağlayan makinelerdir. Gelişen endüstrilerin etkisi ile vinçlere olan talep günden güne artmaktadır. Etiler kiralık vinç hizmetleri veren firmamız, 2002 yılından beri bu alanda çalışmaktadır. Canbey Vinç olarak, müşterilerimiz için profesyonel hizmetler üreterek pek çok projede çözüm ortaklığı yapmaktayız.

Firmamız İş ve İşçi Güvenliğine Önem Vermektedir

Vinç ile çalışmalar yapmak iş güvenliği mevzuatınca tehlikeli sınıfta değerlendirilmektedir. 2012 yılında yürürlüğe giren iş güvenliği kanunu vinç ile çalışılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkça belirtmiştir. İstenen belgeler ve personel eğitimleri de ifade edilmiştir. Firmamız iş güvenliği kanununa uygun hizmetler vermekle her zaman iftihar etmiştir.

Sadece iş güvenliği kanununun devreye girdiği 2012 senesinden sonra değil, kurulmuş olduğumuz 2002 senesinden beri süregelen bir iş güvenliği geleneğine sahibiz. Vinç ile çalışmalar yapılırken yapılan hataların can ve mal kayıplarına sebep olduğu bilinmektedir. Bu hatalardan bazıları: eğitimsiz personellerin yol açtığı aşırı yükleme sonucu oluşan vinç devrilmeleri, vincin uygunsuz bir alana konumlandırılması sonucunda ayaklarının görevini yerine getirmemesi sonucunda oluşan devrilme vakaları, yükleme ve indirme sırasında oluşan bazı kazalardır. Unutulmamalıdır ki vinçlerin tonajları bumun üç metre açılmış olduğu andaki taşıyabileceği maksimum yükü ifade eder. Bum açıldıkça taşıma kapasiteleri düşmektedir. Örnek vermek gerekirse: 50 ton kapasiteli bir vinç bu yükü en fazla üç metrelik açıklıkta taşıyabilir. Buradan hareketle 50 tonluk vincin taşıyabileceği moment, 50×3=150 ton metredir. Vincin bumu 10 metre açıldığında ise bu kapasite 150/10=15 ton olmaktadır.

Etiler kiralık vinç alanında faaliyetler yürüten firmamız, uzman personeli ile yük ve mesafe analizlerini örnekte verildiği gibi, sahada yaparak oluşabilecek kazaların önüne geçer. Vinç kurulumu için de önceden etüt yapılarak güvenlik sağlanmaktadır.

Vinç Filomuz

Vinçler sabit ve hareketli vinç sistemleri olarak prensipte ikiye ayrılır. Sabit sistemler kuruldukları ortamdan hareket edemezler. Yalnızca bumlarının uzandığı alanlarda hizmet verebilirler. Bu sistemler bina içlerinde tercih edilmektedir. Hareketli vinçler ise isminden de anlaşılacağı gibi geniş bir alanda hareket kabiliyetine sahiptirler. Bumları toparlandıktan sonra istenilen her bölgeye intikal edebilmektedirler. Etiler kiralık vinç alanında çalışan firmamız, hareketli kamyon üstü vinç sistemleri ile hizmet vermektedir.

Gün geçtikçe değişen ve çeşitliliği artan ihtiyaçlar doğrultusunda filomuz durmaksızın güncellenmektedir. Vinçlerimizin periyodik bakımları uzman kişilerce yapılmaktadır. Periyodik bakımların yanında, vinçlerimiz müşterilerimize gitmeden önce de bakımdan geçirilerek teslim edilmektedir. Bütün makinelerimiz mevzuatların gerektirdiği belge ve dokümanlara sahiptir. Filomuzdaki modelleri inceleyecek olursak:

Sepetli Vinçlerimiz

Bu vinç modelimiz, bumunun ucunda sabit bulunan sepeti sayesinde yüksekte kalan bölgelere personel nakletmek için kullanılır. Hacimce büyük yer kaplamayan malzemelerin taşınması da mümkündür. Bu ürünümüz genellikle elektrik ve telefon arıza – bakım firmaları, meydan süslemek maksadı ile organizasyon firmaları ve işçi sevki maksadı ile inşaat firmaları tarafından tercih edilmektedir.

Katlanır Bumlu Mobil Vinçlerimiz

Mobil vinçlerimiz, katlanır bumları vasıtası ile işlerini hallederken müşterilerimize destek olmaktadır. Bum ile yapılan iş bittiğinde sistemin katlanma kabiliyeti sayesinde yerden büyük tasarruf sağlanmaktadır.

Teleskopik Vinçlerimiz

Ağır tonajda malzemelerin kaldırılması için kullanılmaktadır. Büyük inşaat firmaları, saha içerisinde kaldırma işleri yürüten büyük endüstri firmaları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Geniş araç filomuz sayesinde aradığınız tüm vinç kiralama hizmetlerini sizlere sağlıyoruz. Filomuz hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizdeki iletişim bilgilerimizden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.