+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

İstanbul Başakşehir Kiralık Vinç Hizmetleri

19 Temmuz 2019
4 kez görüntülendi
İstanbul Başakşehir Kiralık Vinç Hizmetleri

Halat ya da zincir yardımı ile makaralara donatılmış yükleme ve kaldırma işlemleri için kullanılan makinelere vinç denir. Basit makinelerin bileştirilmesi ile oluşturulan bu makineler insan gücünün yetersiz kaldığı alanlarda kullanılır. Vinçler yükselip alçalarak ve gerektiğinde dönerek çalıştığı için yük kaldırma işlerinde daha pratiktir. Gerekli olduğu durumlarda 360 derece dönebilirler. Kullanım amacına uygun olan ve her türlü ihtiyacı karşılayabilen vinç modelleri vardır. Sepetli vinç, araç üstü vinç, mobil vinç, teleskopik vinç ve paletli vinç modelleri vardır. İmalat sanayinde, inşaat ve endüstri sektöründe çok sık tercih edilirler. Vinç çeşitleri farklı iş sektörlerinde kullanılır. Taşıma, boşaltım, yükleme, montaj ve sanayide çok sık tercih edilirler. Vinç kullanımı işten ve zamandan tasarruf edilmesini sağladığı için iş dünyasında büyük avantajlar kazandırır. Firmalar yapılması gereken işler için vinç kiralama işlemini gerçekleştirir.

Özellikle inşaat ve nakliye işleri ile uğraşıyorsanız vinç olmadan işlerinizi kısa sürede tamamlamanız neredeyse imkânsız olacaktır.  Sizlerde kısa sürede işlerinizi tamamlamak için Başakşehir kiralık vinç firmamızın sunduğu tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Başakşehir Kiralık Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Vinçler özelliklerine ve çalışma prensiplerine göre birbirlerinden ayrılırlar. Sabit vinçler, paletli vinçler. Monoray, köprülü, halatlı, kule, lastik tekerlekli ve hidrolik halatlı olmaz üzere toplam sekiz farklı vinç çeşidi bulunur. Sabit vinçler belirli bir noktada sabit olarak kullanılan vinçtir. Genellikle limanlarda tercih edilir. Paletli vinç modelleri ise palet üzerinde gel git yaparak kullanılan modeldir. Özellikle taş ocaklarında yük boşaltmak için kullanılır. Monoray vinç modelleri raylı taşıma sistemine sahip olanlarıdır. Kule vinç modelleri yüksek iş yerleri ve çalışma sahaları için kullanılanlardır. Lastik tekerlekli olan vinçler kamyon üzerine konularak kullanılabilir. Kamyonun giriş yapabileceği alanlar için uygundur. Hidrolik hatlı vinçler teleskopik ve kurtarıcılar olmak üzere iki çeşittir.

Teleskopik vinçler yine kamyon üzerine monte edilerek kullanılır. Kurtarıcı vinç modelleri ilave çekici sistemine ihtiyaç duymadan çalışırlar. Halatlı vinç modelleri kurtarma, inşaat ve kaldırma işlemleri için kullanılan modellerdir. Vinç çeşitleri farklı iş sektörlerinde kolaylık sağlar. Bu nedenle vinç kiralama hizmetlerimizi tercih etmeden önce ihtiyacınızı belirlemeniz gerekir. Başakşehir kiralık vinç firmasında ihtiyacınıza uygun olan tüm vinç modelleri bulunmaktadır.

Vinç Kiralama Sözleşmesi

İhtiyacınız olan vinç modelini kiralamadan önce firmanın vinç kiralama sözleşmesi yapıp yapmadığını sorgulamalısınız. Sözleşme iki tarafın imzaladığı ve hakların karşılıklı olarak güvence altına alındığı resmi belgedir. Herhangi bir mağduriyetin yaşaması durumunda ilgili makamlara teslim edilir. Vinç kiralama sözleşmesinin içeriğinden bahsedecek olursak;

  • Kiralama süresinin başlangıç ve bitiş tarihleri açık bir şekilde yazılır.
  • Kiralanan makinenin aylık kira bedelli yer alır. Kira bedeline katma değer vergileri dâhil değildir.
  • Vinç modelinin günlük azami çalışma saati ve makinenin aylık bakım işlemleri yazılır.
  • İş makinesi operatörü ile kiralanacağı için operatörün çalışma şartları ve istirahat süresi yazılır.
  • Makinenin kullanılacağı iş sahası ve gereken tüm güvenlik önlemleri yazılır.

Vinç kiralama sözleşmesi kiralayan kişinin ve kiralama firmasının haklarının korunması için imzalanması gereken bir sözleşmedir. Başakşehir kiralık vinç firması gereken sözleşmeleri imzalayarak güvenli kiralama hizmeti sunmaktadır. Mağdur olmamak adına kesinlikle sözleşme imzalamadan kiralama işlemini yapmayın.

Vinç Kiralama Şirketinin Özellikleri Nelerdir?

İlerleyen teknoloji sayesinde inşaat, maden ve nakliye sektörlerinde işlerin kısa sürede tamamlanabilmesi için vinç modellerine olan talep giderek artmaktadır. Talebin artması ile birlikte vinç kiralama firmaları da her geçen gün artış göstermektedir. Kiralama işlemleri genellikle maliyetli ürünler olduğu için güvenilir ve profesyonel firmalar ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Vinç kiralama firmalarının güvenilir olabilmesi için bazı özellikleri barındırması gerekir. Sektörde tanınan ve köklü bir firma olmalıdır. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek kendilerini yenilemelidirler. İhtiyaç halinde kullanılabilmesi için tüm vinç modellerini bünyesinde bulundurmalıdır. Operatörlerin iş makinelerini kullanabilmesi için gereken ehliyete ve gerekli diğer belgelere sahip olması gerekir. Vinçlerin periyodik bakımlarını aksatmadan yaptırması can güvenliği açısından son derece önemlidir.

Başakşehir kiralık vinç hizmeti veren en güvenilir ve köklü firmadır. Firmamızın sürekli olarak tercih edilmesinin nedeni müşterilerimize verdiğimiz profesyonel ve kaliteli hizmetlerdir. Sizlerde ihtiyacınız olan vinç modelini kiralarken ayrıcalıklı ve güvenilir hizmet için vakit kaybetmeden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.