+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kiralık Platform

24 Ekim 2018
2 kez görüntülendi
Kiralık Platform

Platform Nedir?

Günümüzde inşaat ve yüksek yerlerin onarımında birçok makine ve malzeme kullanılmaktadır. Yüksek binaların yapımı ile birlikte yükseklik sağlayan makineler tercih edilmeye başlanmıştır. Platform diğer adı ile personel yükseltici yüksek alanlarda faaliyet gösteren makinelerden olmaktadır. Şehirsel yapılarda oldukça sık kullanılan bir ürün olmaktadır. İnşaat sektöründe ise bitmiş ya da devam eden faaliyetlerde kiralık platform kullanılmaktadır. Platform çeşitleri arasında teleskopik, eklemli, makaslı birçok farklı çeşit mevcuttur. Tercih edilen kiralık platformlar işlevsel özelliklerine göre seçilmektedir.

Belirli yüksekliklere erişebilen kiralık platformlar farklı şekillerde işlemlere yardımcı makinelerdir. Farklı türlere sahip olan kiralık platform çeşitleri gerekli niteliklere göre seçilmektedir. Firmamız kiralık platform çeşitlerini gerekli alanlarda kullanılması amacı ile kiralamaktadır. Kiralık platform belirli bir ağırlık kapasitesine sahip araçlar olmaktadır. Maksimum ağırlığın geçilmesi ise güvenlik sorunlarına neden olabilmektedir. Maksimum ağırlık, yükseklik seviyeleri, kullanım şekilleri ise firmamız tarafından bilgilendirilerek kiralanmaktadır.

Platform Kiralama

Yüksek alanlarda yardımcı ve belirli ölçüde ağırlık kaldıran platform türleri belirli zaman dilimleri için kiralanabilmektedir. Platform kiralama satın alma durumundan daha avantajlı olmaktadır. Makinenin kullanımı ve belirli özellikleri ile de kullanıcılara avantajlar sağlanabilmektedir. İnşaat işi, onarım, bakım, tadilat gibi yüksek alanlarda kullanılan platform iş maliyetini düşürmektedir. Satın alınan bir platform türü yerine kiralık platform kullanıcılara maddi olarak avantaj sağlamaktadır. Firmamız tarafından kiralık platformlar gerekli bakım ve onarımlara tabii tutularak kullanıcılara sunulmaktadır.

Aynı zamanda makinenin depolanması, sigortası, bakımı gibi maliyetler ve durumlar da aynı şekilde avantaja dönüşmüş olmaktadır. Kiralık platform iş bitimi firmamızda depolanarak tekrardan iş başlama zamanında teslim alınabilmektedir. Çeşitli ürünler içerisinde projeye en uygun makine türü ve özellikleri firmamız tarafından kullanıcıya aktarılmaktadır. Kiralık platformlar gerekli alanlarda belirli ağırlık ölçülerine göre hizmet verebilmektedir. Aynı şekilde hareket durumu ve alan darlığı da platformlar içerisinde dikkat edilmesi gereken hususlardan olmaktadır. Kiralık platform çeşitleri gerekli gün, hafta, ay içerisinde kullanıcılara sunulmaktadır. İş bitimi ile ise platform teslim edilerek birçok maliyet avantajı sağlanmaktadır. Firmamız tarafından uygun fiyatlara kiralık platform türleri hizmet vermektedir.

Platform Kullanımı

Kaldıraç amacı ile kullanılan makinelerin kendilerine özel güvenlik ve kullanım durumları mevcuttur. Kiralık platform araçlar ise tekerlekli bir yapıya sahiptir. Gövdesinin üzerinden yukarı doğru çıkan düzenek ile işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Kiralık platform boyutları, maksimum erişebilecekleri yükseklikleri, kullanım talimatları ve alanları farklılık gösterebilmektedir. Belirtilen farklılıklar üzerine kiralık platformlar firmamız tarafından uzman personeller ile bilgilendirilerek kiralanmaktadır. Kiralık platform çeşitleri; dikey, eklemli ve makaslı olarak işlem görmektedir. Belirtilen kiralık platform türlerinden en çok tercih edileni ise makaslı platform çeşidi olmaktadır.

Makaslı Platform Kiralama

Makaslı kiralık platformlar ise akülü ya da dizel olarak kullanılmaktadır. Yüksekliğin çok fazla olmadığı faaliyet alanları için kiralanmaktadır. Akülü makaslı platform türü kapalı alanlara göre dizayn edilmiş bir makine çeşididir. Çevresel koşulların uygun olması akülü makaslı platform türlerinde gerekli bir koşul olmaktadır. Açık alanda bulunan, zorlu çevre şartlarında ise dizel makaslı platform türleri tercih edilmektedir. Yapısı itibari ile zorlu alanlarda rahatlıkla sabitlenebilerek hareket edebilme kabiliyetine sahiptir. Kiralık platform işleminde belirli koşullar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Öncelikle çalışma alan yüksekliğinin belirlenmesi platform türünün seçiminde gerekli özelliklerden olmaktadır. Aynı şekilde kiralık platform makinelerin maksimum taşıma kapasitesi ile işlem yapılacak durumdaki ağılık kapasitesinin uyumlu olması gerekmektedir.

Çalışma alanın genişliği ya da darlığı da kiralık platform tür seçiminde etkili olmaktadır. Kapalı alan ya da açık alan platformları farklılık göstereceği için bu durum da göz önünde bulundurulmalıdır. Maksimum yükseklikteki platform türünde daha yüksek alanlarda işlem yapabilmek için ek uzantıya ihtiyaç olup olmaması da göz önünde bulundurulacak durumlardandır. İnşaat, yapı, onarım gibi işlem durumunun güvenlik seviyesi kiralanacak platform türü için gerekli özellikler arasındadır. Firmamız farklı türlerde makine ve vinç kiralama faaliyeti yapmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte kullanılan makineler geliştirilerek hizmete sunulmaktadır.

Ekonomik açıdan gerekli fiyatlandırmalar sağlanarak verimli ve etkin iş süreci sağlanmaktadır. Danışman hizmeti ile birlikte yapılacak faaliyetin nitelikleri göz önünde bulundurularak hizmet verilmektedir. Verimli ve kaliteli kiralama hizmeti ile birlikte yüksek iş güvenliği sağlanmaktadır. Belirli aralıklarla bakım ve onarımı gerçekleştirilen makineler belirli zaman dilimleri içerisinde kiralanabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.