+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kiralık Vinç Çeşitlerimize 40 Metre Sepetli Vinç Eklendi

Kiralık Vinç Çeşitlerimize 40 Metre Sepetli Vinç Eklendi

Sepetli vinçler, insanlar için riskli olan bölgelerde güvenli bir şekilde ve rahat çalışma sağlamasından dolayı 40 metre sepetli vinç tercih ediliyor. Ayrıca bu makine araç üzerinde bulunmasından dolayı iş makinesi olarak da tercih ediliyor. Bu türde araç ve iş makinelerinin tercih edilme nedenleri, insan gücüyle ulaşılması ve yapılması oldukça zor ve zaman kaybı olacağından 40 metre sepetli vinç tercih ediliyor. Çünkü bu makineler istenilen işleri daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yerine getiriyor.

Sepetli Vinç

Sepetli Vinç

Sepetli vinçler istenilen ihtiyaca göre farklı özellik, tip ve tonajlarda birçok çeşitleri bulunuyor. Çalışılan bölgenin yer, konum ve yüksekliğine göre değişik özelliklerde model ve çeşitleri bulunuyor. Bu modeller platformların 20, 25, 30, 40, 45 60, 70 ve 80 metrelik yüksekliğe sahip modelleri bulunmakla beraber ihtiyaç sahibi kişilere hizmet edebiliyor.

20 ile 25 metre yüksekliğe ulaşan vinçler 3.5 ton hafif kamyon ile istenilen yere taşınabiliyor. Şehir içerisinde kolaylıkla kullanılan bu makineler sıkışık ve dar alanlardaki yüksek yapılara ulaşmak için büyük bir kolaylık sağlıyor. Aynı şekilde 40 metre sepetli vinç ise yaklaşık olarak 12 tonluk kamyonlarla taşınabiliyor. 40 metre sepetli vinç özellikle reklam panoları, direkler, yüksek yapılarda ve inşaat sektöründe kullanılıyor. Oldukça yüksek mesafelere çıkan bu makineler verilen işi güvenli ve hızlı yaparak hem zamandan hem de maliyet yönünden kazanç sağlıyor.

Sepetli Vinç Kullanım Alanları

  • Bu iş makinelerini çalışma alanları oldukça geniştir.
  • Büyük katlı binaların dış cephe temizliği işlerinde
  • Yüksek yapıdaki binaların dış cephelerinin tadilatlarında
  • Boya montaj, sıva ve tamir gibi işlerde sık bir biçimde kullanılıyor.
  • İnsan gücü ile kaldırılması zor olan yüklerin taşınması ve yerine konulmasında.
  • 40 metre sepetli vinç dizilerde aksiyon sahnelerinde ve film setlerinde kullanılıyor.

Sepetli Vinç Kiralama Nedenleri

Bu vinçler iş hayatının en önemli parçaları haline gelmiştir. Büyük firmalar bu vinçleri kiralama yoluna gitmelerindeki birçok nedenleri bulunuyor. 40 metre sepetli vinç kiralanmasında en önemli etken firmaların iş hacmini hızlandırması ve çok daha verimli olmasını sağlamaktır ayrıca bunların yanında iş güvenliğini ve araçları da güvence altına almış bulunuyorlar. Bu açıdan bakıldığında firmalar kazaların meydana gelmesini en alt seviyeye indirme ve iş riskini azaltma olarak görüyor. Dolayısıyla 40 metre sepetli vinç kiralama bütün firmalar için birçok avantaj sağlıyor.

Sepetli Vinç Kiralama

Sepetli Vinç Kiralama

Ayrıca firmaların bu tür özellikte iş makinelerine yatırım yapmak yerine kiralama yoluna gitmelerindeki bir diğer avantaj ise, bu makinelerin çok pahalı olması ve buna yapılan yatırımların firmanın diğer kendi alanındaki işler için daha farklı özellikte yatırım yapmalarına imkân sunuyor. Firmalar birden fazla platform alma imkânı olmadığından kiralama yöntemi hem daha basit hem de daha maliyetsizdir. Çünkü birçok büyük firmalar farklı sektörlerde farklı platformları bulunuyor, bunların hepsi için ayrı ayrı iş makineleri almak yerine kiralama yöntemi en basit yöntemdir.

Özellikle 40 metre sepetli vinç kiralamak isteyenler kiralama yapan firmalara giderek iş makinesini yerinde görebilirler. Vinç kiralama firmaları genel olarak büyük şehirlerde bulunuyor. Bunların başını İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Kocaeli, Marmara ve Ege bölgeleri takip ediyor.

40 Metre Sepetli Vinç Özellikleri

Bu vinçin ana bom uzunluğu 40 metredir ve jib bomu ile birlikte 57 metre yüksekliğe kadar ulaşabilmekte. Bu demektir ki bir vinçin kamyon üzerinde monte edilmesi çok büyük bir avantaj sağlıyor. Bu avantaj trafiğe çıktığında daha da belirgin oluyor, çünkü makine araç üzerinde olduğu için günün herhangi bir saatinde istenildiği takdirde trafiğe çıkabiliyor ve hiçbir saat sınırlamasına tabii değil.

Aracın üzerindeki bütün ekipmanları bulunduğu zaman aracın ağırlığı yaklaşık olarak 27,5 ton geliyor. Maksimum 57 metre yüksekliğe çıkan bu araç için kendi ağırlığı son derece makul görünüyor.

Bu vinçte ayrıca uzaktan kumanda bulunduğundan vincin bütün hareketlerini yönlendirebilir ve yönetilebilir. Bu özellik sayesinde operatörün vinç kabininden görmekte zorlandığı kısımları bu özellik sayesinde görülebiliyor ve çok büyük kolaylık sağlamış oluyor.

Aracın toplam boyuna baktığımızda yaklaşık olarak 11 metre uzunluğunda genişliği ise standart bir kamyonun genişliğinde olup 2,5 metre olmakla beraber yüksekliği ise 3,8 metredir. Bu ölçüleri sayesinde şehir içine girmesinde ve dar sokaklarda manevralar yapması hiçte zor değil

Sepetli vinç kendi modunda çalışırken kendisine ait yeni bir yörünge seçerek onun dışına çıkmaz. Ayrıca sepetin içinde bulunan kumandasına kumanda paneli yerleştirilmesinde ise operatör vincin tüm hareketlerini kontrol edebiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.