+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kiralık Vinç Kiralama Süreleri

07 Eylül 2020
1 kez görüntülendi
Kiralık Vinç Kiralama Süreleri

Özellikle inşaat alanı gibi zor işlerin olduğu yerlerde bazı iş makinelerinin kullanımına yer verilmektedir. Bu iş makinalarının en kullanışlı olanlarından bir tanesi vinçlerdir. Vinçlerin pek çok farklı çeşitleri pek çok amaç için tercih edilebilmektedir. Sepetli vinç, platform vinç sabit vinç, paletli vinç, teleskopik vinç, kule vinç, ayrıca market gibi yerlerde eşyaların taşınması için kullanılan transpaletler de bir tür vinçtir. Hem işçi güvenliği sağlaması açısından hem işlerin hızlı yapılabilmesi açısından oldukça avantajlıdır. Vinçleri İnsanlar genellikle satın almak yerine kiralamayı tercih etmektedirler. Sizler de vinç kiralama hizmet almak istiyor iseniz firmamız ile bu konu ile ilgili iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz özelliklerdeki ve boyutlardaki vinçler bulunmaktadır.

Sepetli Vinç

Vinçler arasında en çok kullanılanlardan bir tanesi sepetli vinçlerdir.Dış cephe tadilat işlemleri için, dış cephe temizliği için, bilboard levhası asmak için ve evden eve taşımacılık hizmetlerinde sepetli vinç kiralama kullanımına sıklıkla rastlanmaktadır. Özellikle merdivenle erişilmesi mümkün olmayan yerlerde sepetli vinçler tercih edilmektedir. Ayrıca itfaiye gibi bazı özel kuruluşlarda bu vinçten yardım almaktadırlar.Sepetli vinçlerin kullanım alanlarının geniş olması kiralanan vinçler arasında en çok bu türün tercih edildiği anlamına da gelmektedir.

Vinç Nasıl Çalışır

Vinçlerin çalışma prensipleri arasında elektrik enerjisinden faydalandığını görebilmeniz mümkündür. Bunun dışında insan gücü veya akaryakıt ile çalışan vinçlerde vardır. Vinçler Aslında büyük bir makine devresine sahip olan iş makinalarıdır. Motordan alınan hareketler dişli çarklarını çevirerek sistem çalışmaya başlar.Dişli çarkların üzerinde bulunan halatlar sayesinde yüklerin kaldırılması kolaylaştırılır. Yani işlerin Hızlı ve kolay yapılabilmesi için vinçlerin kullanımının faydaları ve çalışma prensiplerinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca ağır yüklerin taşınması sırasında sadece insan gücünden faydalanmak iş kazalarının ortaya çıkabileceği anlamına geldiği için de bu tarz durumlarda vinçlerden faydalanmak gerektiğinin altını çizer.

Vinç Çalışma Sistemi

Vinç Çalışma Sistemi

Vinç Bakımı

Özellikle kiralık vinç işi yapan firmaların bu vinçlerin geri dönüşleri sağlandığı zaman bakımlarını yapıyor olması oldukça önemlidir. Firmamız elinde bulunan vinçlerin kiralama işlemini gerçekleştirmeden önce periyodik olarak bütün Bakımlarını yapmaktadır.Her kullanım öncesinde veya müşteriden teslim alınmasından sonra vinçlerin bütün bakımlarını gerçekleştirmekteyiz. Özellikle vinçlerin halat kısımlarının kontrollerinin sağlanması, çark sisteminde sorun olup olmadığının kontrolü, yağ bakımları gibi pek çok düzenin özellikle vinç teknik işlemlerinden anlayan personel tarafından kontrolü sağlanmaktadır.

Vinç Kiralama Periyotları

Vinç kiralamak isteyen işletmeler farklı periyotlarda bu isteklerini gerçekleştirmektedir. Bazı işletmelerde günübirlik işler için tek günlüğüne vinç kiralanırken bazı büyük projelerde 1 yıllığına olmak üzere vinç kiralama işlemi gerçekleşebilir. Burada yapacağınız işin özelliklerine göre bu periyotları belirleyebilirsiniz. Yapacağınız iş ile ilgili bilgileri verdikten sonra firmamız sizlere vincin özelliklerine göre ve kullanım durumunuza göre Süre konusunda tahminlerde bulunarak yardımcı olmaktadır. Kiralayacağınız periyotlara göre fiyatlar farklılık göstermektedir. Ayrıca vinç özelliklerine göre ve boyutlarına göre de fiyatlarda değişiklikler olabilir.

Vinç Kullanılan Sektörler

Her sektörde kendine özgü özelliklerinden dolayı farklı vinçlerin kullanıldığını görebilirsiniz. Mobil vinçler tekerlekleri olan vinçler olduğu için hareket edebilir özelliğe sahiptirler. Sabit vinçler ise genel olarak kamyonet gibi bazı araçların üzerine monte edilerek kullanılmaktadır. Sabit vinçler yerinden oynamadan kullanılabilmektedir. Özellikle otomotiv sektöründe sabit vinçlerin sıklık ile kullanıldığını görebilirsiniz. Fabrikalarda en çok kullanılan vinç türlerinden bir tanesi raylı vinçlerdir. İstanbul dış cephe temizliği işlerinde de sepetli vinçler sıklıkla kullanılmaktadır. Bu vinçler sabit bir platformun üzerinde kayarak hareket ettiği için işleri oldukça kolaylaştırır.

Nasıl Vinç Kiralama İşlemi Gerçekleşebilir

Vinç kiralama hizmetini alabileceğiniz firmalarından bir tanesi olarak yıllardır tecrübelerimiz ile hizmet vermekteyiz. İstediğinize özelliklerdeki vinçlerin araştırmasında firmamız içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Her iş kolu için farklı özelliklerde ve boyutlarda vinç çeşitliliğimiz bulunmaktadır. Vinçlerin kiralama işlemleri kullanılacağı periyoda göre ayarlanabilmektedir. Sizlerde iş alanınız ile ilgili kiralık sepetli vinç hizmeti almak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bizlere ile irtibat kurabilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgileri sizlerle paylaştık daha sonra kiralamak istediğiniz vinçlerin bütün bakım ve düzenlemelerini yaparak sizlere teslimatını gerçekleştirmekteyiz. Bizler için de tıpkı sizler için olduğu gibi İş ve İşçi güvenliği en önemli unsurdur. Bu sebep ile vinçlerin bakımından, düzenlenmesi gereken bütün özelliklerini kontrollü bir şekilde devam ettirmekteyiz. Vinç kiralama da güvenilir adres olarak bize ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.