+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kiralık Vinç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

11 Haziran 2020
5 kez görüntülendi
Kiralık Vinç Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vinçler oldukça geniş kullanım alanına sahip olan iş makinalarıdır. Hem işçiye hem işverene sağlamış oldukları birçok kolaylık bulunmaktadır. Bu avantajlarından faydalanabilmek için vinçler çeşitli sebeplerle kullanılmaktadır. Fakat vinçleri satın alma gibi durumlar oldukça maliyetli olacağı için insanlar kiralama hizmetini tercih etmektedirler. Çünkü kısa süreli kullanımlarda veya belirli periyotlarda yapılacak işlerde vinç kullanımının ardından bu iş makinasını köşeye kaldırmak maddi açıdan zararlı olmaktadır. Bunun yerine kiralayarak gerekli olan dönemde Vinci kullanmak daha mantıklı olmaktadır. Vinçlerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar kullanım alanlarına göre boyut, aparat, çalışma prensibi olarak farklıdır.

Vinç Çeşitleri

Vinçlerin onlarca çeşitleri bulunur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz; teleskopik vinç, kiralık sepetli vinç, sabit vinç, paletli vinç, mobil vinç, kule vinç, liman vinç ve daha birçok farklı model. Teleskopik vinçler boyutları uzayıp kısalabilen vinçlere verilen isimdir. Bu vinçlerin taşıyabilecekleri kilo ağırlığı 15 ila 55 ton aralığında değişiklikler gösterebilir.Sabit vinçlere monte edilebilir vinç de denilmektedir. Bu vinçlerin tekerlekli kamyonlar üzerine takılarak kullanılması mümkündür. Sabit vinçler sadece belirli bir aracın üzerine konularak sabit bir şekilde kullanılabilirken aktif kullanılan vinçlerden bir tanesi sepetli vinçlerdir. Özellikle yüksek yerlere güvenli bir şekilde ulaşmayı sağlayan bu vinçler oldukça avantajlıdır. İşçilerin güvenliğini sağlamak amacıyla sepet şeklinde tasarlanmış olan bu vinçlerin dış cephe işlemlerinde sıklıkla kullanıldığı görmek mümkündür. Ayrıca eşya taşımacılık işlerinde kurulu asansör sisteminde ve dış cephe temizlik işlerinde de bu vinçlere örnek kullanımı görebiliyoruz.

Vinç Çeşitleri

Vinç Çeşitleri

Vinç Kiralamak Avantaj Mıdır

Vinç kiralamak özellikle vinç ihtiyacı olan firmalar için oldukça önemli avantajlar sağlamaktadır. Vinç satın almak için harcanacak olan para kiralama işlemi ile daha az miktarda olduğu için maddi kazanç birinci önceliktir. Ağır işlerin yapılması sırasında vinç kullanmak ise işçi gücü yerine makinadan faydalandığı için işleri kolaylaştırmaktadır. Ayrıca insan gücüyle taşınamayan veya yapılamayacak işlerde bu makineden yardım alındığı için işler daha hızlı ilerlemektedir. İşçilerin korunabilmesi, güvenliklerinin sağlanabilmesi açısından sepetli vinç gibi iş makinaları kullanımı oldukça önem sağlamaktadır. Mesela yüksek yerlere asılacak olan billboard, pano, tadilat veya dış cephe temizliği gibi işlemlerde sepetli vinç kiralama işleminden faydalanmak oldukça doğru bir seçim.

Vinçi Oluşturan Aparatlar

Vinçler genel olarak zincir, makara ve halatlarla oluşturulmuş olan iş makinalarına verilen isimlerdir. Kaldırma işlemlerinde veya boşaltma işlemlerinde ağır yüklerin kolaylıkla taşınması bu makineler sayesinde oldukça kolay olmaktadır. İnşaat sektörü gibi alanlarda veya imalat yapılan yerlerde, işlerin ağır olduğu sektörlerde vinç kullanımı oldukça fazladır. Vinçler yapılacak olan işin türüne göre taşınacak olan eşyanın cinsine göre tercih edilebilir. Ayrıca kullanılacak olan her yere göre işçi güvenliğini sağlayabilmek için doğru vinç tercihi yapmak önemlidir. Özellikle sepetli vinçler en çok kullanılan vinçlerden bir tanesidir. Burada sepet kısmı ve kaldırma indirme işlemi yapan kısmı ile vinçler kullanım alanlarında işleri oldukça kolaylaştırır. İşçiler bu Sepetin içerisinde güvenlikli bir şekilde istenilen yere ulaşır ve işlemleri gerçekleştirirler.

Vinç Kiralama Hizmeti

Sizler de çalışmış olduğunuz bu alanlarda eğer vinç kiralama ihtiyacı duyuyor iseniz bizler ile iletişime geçerek istediğiniz özelliklerde vinçleri istediğimiz dönemler için kiralayabilirsiniz. Vinç kiralayacağınız zaman firma olarak sizlere ayrıntılı bilgileri iletmekteyiz. Firmamız bünyesinde bulunan her türlü vinçlerin bütün bakımları ve düzenlemeleri periyodik olarak yapılmaktadır. Yani firmamızdan kiralayacağınız bu iş makinalarını güvenilir bu şekilde kullanabilirsiniz. Vinçleri kiralayarak vergi, satın alma, resmi belge düzenleme gibi birçok prosedürden kurtulabilirsiniz. Firmamız sahip olmuş olduğu bütün vinç modellerinin gerekli olan bu resmi düzenlemelerine sürekli gerçekleştirilmektedir.

Vinç Kiralama Fiyatları

Kiralık vinç özelliklerine göre ve ne kadar süreliğine kiralayacağınıza bağlı olarak araç kiralama fiyatları değişkenlik göstermektedir. Fakat firmamız sizler için uygun olan vinçler için uygun fiyat garantisi vermektedir. Güvenilir ve kaliteli bir vinç kiralama sistemi istiyorsanız bunu da cebinizde maliyet olarak zarar vermeden yapmak istiyorsanız muhakkak firmamız ile iletişime geçmelisiniz. İşlerimizin hızlı ilerlemesi için, işçi güvenliğini sağlayabilmek için de daha pek çok sebep için vinçlerin kaliteli hizmetinden faydalanabileceğiniz en doğru adrese online veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.