+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Manlift Kiralama

Manlift Kiralama

Manlift, esas olarak makaslı bir platform aracılığı ile üzerinde bulunan sepetli kısmın ihtiyaca uygun olarak 8 ile 25 metreye kadar yükseltebilen bir makinedir. Manliftler, hareketlerinin kısıtlı olmasına rağmen, yüksek alanlarda çalışma olanağı sağlayan iskele görevi görmektedir. Ülkemize yeni yeni gelişim gösteren ve bir mekanizma yardımı ile çalışan bu makineler, sepetli kısma genel olarak teknik bir personeli yerleştirip, personelin yüksek katlarda işlemleri gerçekleştirmesini sağlayarak, çalışma koşullarına rahatlık getirmiştir. Hem iskele makaslı bir gövdeye bağlı olduğu için hem de sepetli kısmın yan korkulukları bulunduğu için güvenlik açısından oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Pek çok sektör içerisinde kullanıma uygun olan manlift kiralama şeklinde sektörler tarafından temin edilmektedir. Kiralık manlift makineleri özellik olarak pek değişmediği için firmalar kiralama işlemlerinde kolaylık sağlayabilmektedir.

Manlift Araçlarının Çalışma Şekli

Manlift cihazlar, personelin yüksek bir alanda çalışmasına imkan veren araç tipleridir. Bu araçlar çalışma ve donanım olarak iki farklı türe sahiptir. Manlift araçlar genel olarak birbirlerinden motor olarak ayrılmaktadır. Akülü ve dizel olarak farklılık gösteren araçlar, elektrik ve mazot yardımı ile çalışabilmektedir. Manlift kiralama firmalarından araçların çalışma tiplerine göre tercih yaparak, donanımları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Genel olarak, manlift kiralama firmaları araçlar ile birlikte teknik bir operatör de yönlendirerek, araçların kurulum esnasında gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacaktır.

Kiralık manlift araçlar düz zemin üzerinde rahatlıkla kullanıma uygundur. Bu sayede, pek çok farklı sektör manlift araçların avantajlarından yararlanarak, sektör içerisinde kullanımlarını artırmaktadır. Özellikle, liman, inşaat, fabrika ve sanayi bölgelerinde daha çok tercih edilen kiralık manlift araçlar, 3 ya da 5 metre boy ve 1 metrelik genişliğe sahip olan platformlar üzerinde sabit olduğu için dar alanlarda da kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, güvenlik açısından da tam koruma sağlayan cihazlar, herhangi bir titreşe ya da anormal bir çalışma öngördüğü zaman kendisini kilitleyerek, iş güvenliğini tam olarak sağlamaktadır. Platform içerisinde yer alan kumandalar sayesinde manlift cihazlar, istenildiği maksimum yüksekliğe kadar çıkartılabilir ya da kademe kademe yükseltilerek, makaslı platformlardan yararlanılabilir.

Manlift Kiralama Hizmetinde Araçların Kullanım Avantajları

Kiralık manlift araçlar, limanlarda yükleri taşıma ve kaldırma işleminde kullanılırken, inşaat alanlarında dış cephe işlerinin yapılması ve elektrik işlemlerinin tamamlanması amacı ile kullanılmaktadır. Manlift araçların kullanımından önce özellikle inşaat alanlarında iskele yardımı ile bu işlemler yapılmaktaydı. Fakat iskeleler hareket ve yükseklik açısından sınırlama geçirmektedir. Güvenlik önlemleri de iskele ile sağlanamamakta, pek çok iş kazası meydana gelmekteydi.

Manlift kiralama (makaslı platform kiralama) firmaların bu hizmeti vermesi ile birlikte işçi güvenliğini koruyan bir mekanizma oluşturulmuş ve çalışma alanlarında herhangi bir sınırlama olmadan mekanik cihazlar yardımı ile iş kolaylığı sağlanmıştır. Tüm bunların yanı sıra, sektörler iskele ya da farklı manuel kurulum gerektiren yardımcı ekipmanlara ihtiyaç duymayarak, manlift araçlar sayesinde işlemleri çok daha hızlı ve kısa sürede bitirebilmiştir. Bu imkanlar sektörde yer alan firmalara hem zaman hem de para avantajı sağlamıştır. Ayrıca, iskele kurmak ve bu amaçta işçi çalıştırmak firmalara daha maliyetli olarak dönüş yapmakta, işgücü zaman açısından boşa kullanılmış olmaktadır.

Böyle bir iş için daha fazla personele gerek duyulacağı için masraflar da personel sayısına göre artış gösterecektir. Fakat manlift kiralama firmaları kendi bünyelerinde yer alan bir operatörü çalışılacak alana göndererek, tek bir personel yardımı ile tüm işler kolaylıkla yapılabilmektedir. Böylece, sektörler hem zaman hem işgücü hem de masraflar açısından büyük avantajlar elde etmiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.