+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sepetli Vinç İş Güvenliği

30 Kasım 2019
5 kez görüntülendi
Sepetli Vinç İş Güvenliği

Merak edilen konulardan biri olan sepetli vinç iş güvenliği konusunda deneyimli kadromuz ile kusursuz bir şekilde hizmet sunuyoruz. Dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan olan sepetli vinçlerde iş güvenliği konusunda gerek personelimizin ve gerekse de hizmet alanındaki bireylerin güvenliğinin sağlanması adına gerekli olan tüm önlemleri önceden alıyoruz. Profesyonel sepetli vinç kiralama firması olarak personelimize gerekli tüm eğitim programları sunduktan sonra hizmet bölgesine transfer ediyoruz.

Sepetli Vinçlerde İş Güvenliğinin Önemi

Sepetli vinç iş güvenliği konusunda gerek sepetli vinçlerin korunması ve gerekse de bireylerin can güvenliğinin sağlanması açısından sepetli vinç aracının tüm bakım ve ekspertizlerinin yaptırıldıktan sonra hizmete verilmesi çok önemlidir. İstanbul’un en çok tercih edilen sepetli vinç kiralama firması olarak sadece müşteri memnuniyeti doğrultusunda değil ayrıca müşteri ve personel güvenliğinin kusursuz bir şekilde sağlanmasına da değer vermekteyiz.

Firmamız sepetli vinç iş güvenliği konusunda tüm personelimize profesyonel anlamda eğitimler sunuyor. Her alanda olduğu gibi vinç kullanımında da iş güvenliği sağlanması olmazsa olmazlar listesinde yer alıyor. Firmamızın prestijin korunması açısından da hayati bir öneme sahip olan vinçlerde iş güvenliği konusunda hizmet bölgesinden ücretsiz bir şekilde keşif hizmeti de sunuyoruz.

Sepetli Vinçlerde Yük Kaldırılması Ve Yük İndirilmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel sepetli vinç iş güvenliği konusunda yüklerin kaldırılmasında ve indirilmesinde dikkat edilmesi gereken pek çok ayrıntılar bulunuyor. Sepetli ve diğer vinç türlerinin ve destek çalışanlarının üzerinde kaldırabileceği minimum yük ağırlığı mutlaka belirtilmelidir. Sepetli vinçler ve diğer vinç türleri firma tarafından belirtilen amaçlar haricinde kesinlikle kullanılmamalıdır. Vinçler ile bağlantılı, sabitleme ve destekleme gereçleri yalnızca alanında uzman olan personel tarafından uygulanmalı ve kontrol edilmelidir. Sepetli vinç ve diğer vinçler kullanıma sunulmadan önce araçların kullanım amaçlarına ve olası olumsuz durumlar karşısında nasıl hareket edilmesi gerektiğine yönelik raporlama yapılmalı ve personeller bu konuda detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir. Hizmetler sırasında olası negatif durumlar karşısında kusursuz bir şekilde analizler yapılmalı ve negatif durumlar alandan uzaklaştırılmalıdır.

Sepetli Vinç İş Güvenliğinde Özen Gösterilmesi Gereken Diğer Ayrıntılar Nelerdir?

Merak edilen sepetli vinç iş güvenliği konusunda özen gösterilmesi gereken diğer ayrıntılardan biri de sepetli vinçlerin taşıyabileceği yük kapasitesinden fazla yük nakliyesi yapılmamalıdır. Sepetli vinçlere yüklerin bindirilmesi sırasında aracın hareketli olan bölümleri ile yük arasındaki uzaklık 0,5 metre oranında güvenlik uzaklığı bulundurulmalıdır. Birden çok sepetli vinçlerin iş alanında aktif olması halinde alanında uzman olan bir yetkili tarafından vinç operatörlerinin birbiriyle kusursuz bir şekilde uyum içerisinde çalışması sağlanmalıdır. Yükün birden çok sepetli vinç veya diğer vinçler üzerinden taşınması söz konusu olduğunda alanında uzman olan bir personel tarafından yükleme işlemi kusursuz bir şekilde takip edilmelidir. Sepetli vinçler üzerinden birey transfer işlemi gerçekleştirilmesinden kaçınılmalıdır. Fakat sepetli alanda gerekli iş güvenliğinin sağlanması durumunda birey taşınmasında sakınca bulunmamaktadır.

Sepetli Vinç İş Güvenliğinde Eğimli Arazide Yük Kaldırılması

Dikkat edilmesi gerekenlerden biri olan sepetli vinç iş güvenliği alanında eğimli arazide yük kaldırılması sırasında da mutlaka dikkat edilmesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Eğimli arazide sepetli vincin aktif olması sırasında güvenli yük göstergesinin aktif olmasına özen gösterilmeli ve güvenli yük göstergesi belirli zaman dilimlerinde kontrol edilmelidir. Yüklerin transfer edilmesi işleminde herhangi bir yük veya eşya ile temas etmemesine ve yük altında bireylerin yer almamasına dikkat edilmelidir. Eğimli araziler düze zeminlere oranla daha riskli bir yapıya sahip olduğundan bu alanda yükün nakliye işleminde mümkün olduğu kadar sakin ve yavaş bir şekilde hareket edilmelidir.

Sepetli Vinç Kiralama

Sepetli Vinç Kiralama

Sepetli Vinçlerde Bakım Konusunda Alınması Gereken Önlemler Nelerdir?

Merak edilen sepetli vinç iş güvenliği konusunda vinçlerin bakımları konusunda da alınması gereken birtakım tedbirler bulunmaktadır. Sepetli vinç ve diğer vinç türlerinde bakım işlevi gerçekleştirilmeden önce tüm kontrol ve kumanda mekanizmaları pasif konuma getirilmelidir. Bununla birlikte 2 adet şalter aktif edilerek bu şalterlerden biri sıkı bir şekilde bağlanmalıdır. Sepetli vinç ve diğer vinç modelleri üzerinde aracın bakımlarının gerçekleştirildiğine dair uyarı ve bilgilendirme levhası yer almalıdır. Sepetli vinç ve diğer vinç araçlarında gerçekleştirilen tüm bakım ve yenilikler hakkında ayrıca bu durumun belgelendirilmesine dikkat edilmelidir. Tüm hizmet bölgelerinde başarı elde edilmesi ve sorunsuz bir şekilde hizmet sunulabilmesi açısından gerekli olan tüm sepetli vinç iş güvenliği ayrıntılarına dikkat etmekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.