+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sepetli Vinç Kiralama Avantajı

16 Aralık 2020
2 kez görüntülendi
Sepetli Vinç Kiralama Avantajı

Sepetli vinçleri diğer vinçlerden ayıran özellik tekerlekli araçlar desteğiyle sepet bulundurmasıdır. Bu sepet sayesinde taşıma ve kaldırma işlerini daha kolay yaparsınız. Bundan dolayı genellikle taşıma işlemlerinde sepetli vinç kiralama uygun görülür. Siz de taşınma ve kaldırma işlemleri için vinç kullanacaksanız, sepetli vinçler işinize yarayabilir. Şunu da bilmelisiniz ki her sepetli vincin bom mesafesi farklıdır.

Bom mesafelerinin farklı olmasının sebebi tam olarak kullanım amaçlarıdır. Siz hangi alanda sepetli vinç kullanmak istiyorsanız ona uygun bom mesafesi bulunan bir sepetli vinç kiralama düşünmelisiniz. Bunları da vinci kiralayacağınız yerle görüşebilirsiniz. Hiç sepetli vinç kullanmadıysanız kullanım amacınız hakkında bilgi vererek sorular sorabilirsiniz.

Sepetli Vincin Özellikleri

Sepetli vincinizin bom yüksekliğini kullanım alanına göre ayarlamanız mümkündür. Taşınmayı düşünüyorsanız ve nakliye için ne tür bir vinç kiralayacağınıza karar veremiyorsanız sepetli vinçler size kolaylık sağlayabilir. Aynı zamanda sepetli vinçleri şehir içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sepetli vinçleri diğer vinçlerden ayıran en önemli özelliklerden biri de şehir içlerindeki kolay kullanımlarıdır.

İnşaat için vinç kiralama düşünüyorsanız diğer vinçler daha uygun olur. Çünkü ebat ve kullanım amacı bakımından sepetli vinçler inşaattan ziyade nakliye amacıyla kullanılır. Sepetli vinçlerin şehir içinde kolay kullanılabilmesinin sebebi tekerlekli araca bağlı olmasıdır. İnşaat haricinde bir amaçla kullanacaksanız sepetli vinç kullanabilirsiniz. Fakat yine de sepetli vincin kullanım alanlarını araştırmanızda fayda var.

Sepetli Vincin Kullanım Alanları

Sepetli vinçlerin genellikle nakliye amacıyla kullanıldığı bilinir. Fakat sepetli vincin kullanım alanı bununla sınırlı değildir. Aksine sepetli vinçlerin çok geniş kullanım alanları vardır. Sepetli vinçlerin kullanım alanlarından biri tadilattır. Çok katlı binaların dış cephe tadilatları için sepetli vinçlerin kullanılması gayet uygundur diyebiliriz.

Sepet Vinç

Sepet Vinç

Sepetli vinçlerin bilindik kullanım alanlarından birisi de çevre düzenlemedir. Çevre düzenleme işlemleri arasında en çok ağaç budama amacıyla sepetli vinç kullanılır. Kiralık sepetli vinç modellerinin taşıma amacıyla kullanıldığı da bilinir. Bu taşıma işlemleri sanayi bölgelerindeki yüklerin, konteynerlerin taşımacılığı gibi örneklendirilebilir. Kullanım alanının genişliği dışında şehir içinde kolay hareket edilebildiği için de sepetli vinçler tercih edilir.

Sepetli Vinç Kullanmak İçin Hangi Şartlar Gereklidir?

Aslına bakılırsa sepetli vinç kullananlar için de diğer vinç kullananlarda aranan şartlar gereklidir. Bu şartlar ise şu şekildedir:

  • Vinç operatörlerinin 18 yaş sınırını geçmiş olması gerekir.
  • Vinç operatörlerinde aranan özelliklerden biri ehliyetin olmasıdır. Eğer 18 yaş sınırını geçmenize rağmen ehliyetiniz yoksa vinç için ehliyet veren kurslara başvurabilirsiniz.
  • Vinç kullanacak kişinin sağlık raporunun olması gerekir. Kişinin vinç kullanacak kadar elverişli olup olmaması çok önemlidir.
  • Vinç operatörleri için yapılan sınavlar vardır. Bu sınavlara girip geçilmesi vinç operatörleri için zorunlu bir şarttır.
  • Vinç kullanacak kişinin odaklanma sorunu yaşamaması gerekir.

Sepetli Vinç Fiyatları

Aklınızda vinç kiralama gibi bir düşünce varsa öncelikleriniz arasında fiyatlandırma da vardır. Vinçler türüne ve kiralayacağınız yere göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Mesela inşaat alanında kullanacağınız vinçlerin fiyatıyla sepetli vinçlerin fiyatının aynı olmasını bekleyemeyiz. Aynı zamanda vinç kiralayacağınız yer de kendi fiyat aralığını belirlemiş olabilir. Bu durumda çok araştırma yapmanız gerekiyor.

Kimi insanlar bütçesine uygun vinç kiralayabilmek için kaliteden fedakârlık ediyor. Fakat bilinmesi gerekir ki vinçlerde kalite fiyattan çok daha önemlidir. Çünkü burada söz konusu sizin güvenliğinizdir. Hasar alan bir vinç kiralamaktansa kaliteli bir vinç almayı tercih etmelisiniz. Bundan dolayı öncelik listenizin başında kalitenin olması kesinlikle şarttır.

Sepetli Vinçte Kalite

İnsanlar taşınma esnasında nakliyeye ihtiyaç duyarlar. Belediye çevre düzenlemesi için kendine kolaylık sağlayacak araçlara ihtiyaç duyar. Buna benzer birçok kullanım alanı için vinç kiralama akla ilk gelen yoldur. Vinç kiralayanların sayısı arttıkça vinç kiralanabilecek yerler de artış göstermeye başlamıştır. Bunun hem iyi hem de kötü tarafı vardır.

Vinç kiralayacağınız zaman birçok yer bulabilmeniz bunun iyi tarafıdır. Fakat hangisinin kaliteli olduğu konusunda kolay kolay fikir edinememeniz de kötü tarafıdır. Sizin yapmanız gereken şey vinç kiralamadan önce kalite, fiyatlandırma, taşıyabileceği yük ve kullanım amacına uygunluk bakımından öğrenmeniz gereken bütün özellikleri araştırmanızdır. Böylece vinciniz sepetli ya da diğer türlü olsun kaliteli vinç bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.