+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sepetli Vinç Nedir

Sepetli Vinç Nedir

Sepetli vinç, tekerlekli araçlar yardımı ile sepet şeklinde bulunan vinç ile belirli aralık ve yüksekliklerde taşıma ve kaldırma işlemi yapan mekanik bir sistem ile çalışan makinedir. Genel olarak sepetli vinç bom uzunlukları 25 ile 75 metre arasında değişmektedir. Sepetlerde ulaşılacak bom mesafeleri, sepetli vinçlerin kullanım amacına göre değişmektedir. Sepetli vinçler belirli bir mekanizma ile çalıştığı için gerekli yükseklik ayarlaması yapılarak, vincin istenilen alanda hizmet vermesi sağlanabilir. Pek çok alanda kullanılan sepetli vinçler, özellikle taşıma, nakliye işlemlerinde ve yüksek katlı merkezlerde yapılacak tadilatlar için kullanılabilir. Sepetli vinçler, şehir içlerinde rahatlıkla kullanılabilen makinelerdir. Diğer, inşaat firmalarının kullandığı vinçler hem ebat olarak hem de kullanım alanı olarak şehir içi kullanımına uygun değildir. Sepetli vinçler, tekerlekli bir araca bağlı olduğu için şehir içlerinde ve tüm semtlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Taşıma, nakliye ve kaldırma gibi hizmetlerde kullanılmak üzere de tüm semtlere sepetli vinç kiralama hizmeti verilmektedir.

Sepetli Vinç Kiralama Hizmeti

Sepetli vinç alanında sunulan kaliteli ve güvenli hizmet bu alana yönelik çalışmaları da giderek artırmıştır. Özellikle, taşıma ve kaldırma alanlarında sıkça kullanılan sepetli vinç teknolojik gelişmeler ile birlikte daha farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Hareket ve kaldırma kabiliyetlerine göre farklı çeşitlere ayrılan sepetli vinçler, özellikle firmalar açısından büyük önem taşımaktadır. Sanayi, liman ve nakliye firmalarının sıklıkla kullandığı sepetli vinçler kullanım rahatlığı ve taşımacılık konusunda güvenli hizmetler sunduğu için şehir içlerinde de bu hizmetten yararlanılmaktadır. Kullanılacak alana göre sepetli vinç kiralama hizmeti sunan firma ile iletişime geçilerek daha önceden taşıma ve kaldırma gibi faaliyetler hakkında bilgi verilmelidir. Çünkü kapasite olarak birbirinden faklı özellikler taşıyan sepetli vinçler, kullanım alanları için en uygun seçeneklerden yararlanılarak güvenli hizmeti vermektedir. Kısa ve hafif yükler için en düşük kapasiteye sahip vinç kullanılırken aksi durumlar taşıma ve kaldırma faaliyetlerinde risk oluşturabilmektedir. Bu nedenle, mutlaka sepetli vinç kiralama hizmeti alınmadan önce firma kullanım alanı hakkında bilgilendirilmelidir. 7/24 hizmet sunan sepetli vinç kiralama firması ile hem güvenli şekilde taşımacılık yapacak hem de müşteri memnuniyetini şirket politikası haline getiren kaliteli hizmeti kullanma şansına sahip olacaksınız.

Sepetli Vinç Kullanım Alanları

Sepetli vinç yardımı ile pek çok yüksek alana ulaşılabildiği için başta yüksek katlı binaların dış cephe çalışmaları ve tadilatları olmak üzere çatı tamiri, oluk temizleme gibi hizmetlerde kullanılmaktadır. Bunların dışında, sepetli vinçler ile çevre düzenleme işlemleri de yapılmaktadır. Özellikle, ağaç budama işlemlerinde kullanılan sepetli vinçler taşımacılık alanında da faaliyet göstermektedir. Konteyner taşımacılığından, sanayi bölgelerinde yük indirme ve kaldırma işlemlerinin tümünde sepetli vinçlerin taşıma özellikleri kullanılmaktadır. Hareketli vinçler sayesinde yapılan taşımalarda genel olarak kaldırılan bir yük belli bir noktadan farklı bir noktaya götürülmektedir. Bu tür sepetli vinçler, hareket aksamı gelişmiş mekanik sistem ile faaliyet göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.