+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vinç Hizmetleri

16 Mayıs 2018
2 kez görüntülendi
Vinç Hizmetleri

Bir inşaat alanında veya depoya devam eden ağır yük kaldırma işinin büyük bir kısmından büyük makineler sorumludur. İnşaat işçileri, ağır ekipman parçalarını kolayca ve verimli bir şekilde hareket ettirmek için buldozerlere, traktörlere, tarayıcılara, vinçlere ve diğer makinelere güvenmektedir. Vinçler, yüksek alanlarda büyük yükleri bir alandan diğerine taşımak için özellikle yararlıdır. Birçok bina projesin, malzeme taşımada, yük yüklemede, dış cephe onarımlarında ve daha birçok alanda vinç hizmetleri önemli bir yer tutmaktadır.

Yeni Nesil Vinçler İle İşler Daha Hızlı ve Kolay

Vinçler, teknik anlamda gelişen ve değişen teknolojinin sayesinde çok daha uzun bir yol kat etti. Artık geçmişin tıknaz, cılız makineleri yerlerini daha güçlü, yüksek performanslı ve ekonomik makinelere bıraktı. Yürütülen vinç hizmetleri çerçevesinde firmalar makine parklarına değişik yük kaldırma kapasitesine sahip vinçler koydular. Teknolojinin gelişiyle, hızları, güçleri ve kapasiteleri yıllar içinde büyük ölçüde geliştirildi. Bu özellikleri itibariyle verilen vinç hizmetleri dünya çapında çeşitli endüstriler arasında temel ekipman ve destek hizmetleri olarak görülmektedir.

Bir vince sahip olmayan iş yerleri vinç hizmetleri konusunda işlerini halletmek için vinç kiralama yoluyla taşıma ve yükleme gibi işlerini kolaylaştırmaktadır. Zaten kiralık vinç bulabilmek artık daha kolay ve ulaşılabilir hizmetler arasında yer almaktadır.

Vinç Kiralamak Satın Almaktan Daha Ekonomik Olabilir

Bir vinç satın almak beraberinde bir takım ekonomik yük de getirmektedir. Öncelikle vinç için belirli bir bütçe ayırmak gerekecektir. Bu vinci kullanabilmek için operatör belgesini almış bir vinç operatörü de çalıştırılması gerecektir. Firma içerisinde bu hizmetleri yürütmek ve makineyi muhafaza etmek için park alanına gereksinim olacaktır. Yine kullanılacak makinenin güvenlik ekipmanlarına ve makinenin sürekli periyodik bakımlarına ihtiyaç bulunmaktadır. Bu makineler iş kazalarına diğer ağır ekipmanlardan daha fazla neden olurlar. Bu yüzden bu konuda tecrübeli firmalarla çalışarak vinç kiralama hizmeti almak daha kolay ve yararlı olacaktır.

Bir vinç kiralama hizmeti olarak hem makine maliyetinden, personel maliyetinden ve bakım onarım gibi öngörülemeyen diğer maliyetlerden kurtulmuş olursunuz. İnşaatınızda veya iş alanınızda çalıştıracağınız kiralık vinç ile birlikte tecrübeli bir operatör de edinmiş olursunuz. Dolayısıyla kiralık vinç için ödenen ücret haricinde operatör için ek bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Bununla birlikte vinç kiralama yöntemiyle firmalar bakım onarım masraflarından kurtulacak, park alanı bulundurma ve makine güvenliğini sağlama gibi ekstra ödemeleri olmayacaktır.

Vinç Kiralayarak İş Akışını Hızlandırın

Yetkili ve belgeli vinç operatörleri ile daha fazla bilinçli çalışma, uygun ekipman, periyodik bakım ve onarım ile daha güvenli ve etkin bir çalışma yapılacaktır. Arka planda düşünülmesi gereken bu tür konuların hepsi kiralama şirketleri tarafından düşünülmekte ve uygulanmaktadır. Bu gibi konulara vakit harcamak yerine firma ve şahıslar sadece kendi işlerine yönlenerek iş akışı ve zaman yönetimiyle ilgilenirler. Vinç çalışması gerektiren işlerde önemli bir sorun güvenliktir. İş yerinde denetimi sağlayan personel ile ve kiralık vinç operatörlerinin, atanan vincin mekanik ve işlevleriyle ilgili her şey hakkında oldukça bilgili olmaları önemlidir. Bu yüzden kiralama hizmeti alırken yapılacak sözleşmede güvenlik önlemleri ile her türlü bilgi de mevcut olacaktır.

Kiralama hizmeti sunan birçok farklı şirket bulunmaktadır. En iyi fiyata ve özelliklere sahip bir şirket bulmak için iş çevresinde küçük bir araştırma yapmak yeterlidir. Artık internet üzerinde de bu hizmetleri veren firmaları hizmetlerini sunmakta ve tanıtımlarını yapmaktadırlar.

Sözleşme yapılmadan önce, sorumluluk ve yetki meselesi sözleşmeye bağlanmalıdır. Bir vinç potansiyel olarak tehlikeli bir makinedir. Çoğu durumda, firmalar makine ilgili her şeyi denetleyen bir vinç yöneticisi atar. Kiralama şirketinin herhangi bir ihmali olursa, kayıplardan tamamen sorumlu olmalıdırlar. Yine taşınacak veya kaldırılacak malzemeler ve mallarınızın sigortalı olduğun emin olmalısınız. Ayrıca kiralama şirketinin vereceği hizmet sırasında öngörülemeyen nedenlerden dolayı ortaya çıkacak zararın karşılanması konusunda gerekli garantiyi vermeli veya bu konu karşılıklı sözleşmeye bağlanmalıdır.

Vinçlerin çalıştırılmasında yer alan herkesin makineyi kullanmadan önce kılavuzu okuyup tam talimatları alması gerekir. Zaten sertifikalı bir vinç operatörü bu işlemleri bilecektir. Vinçlerin yanı sıra bakımla ilgili güvenlik önlemlerinin de farkında olmalıdırlar. Vincin sahip olduğu kaldırma ağırlığının farkında olmalı ve gerektiğinden bu konuya dikkat etmelidir. Yükünüzün ağırlık limitini aşması halinde, vinç tehlikeli bir şekilde kullanılıyor demektir. Göz kararı belirlenen yükün kaldırılmasından çok makine üreticilerince tavsiye edilen limitler kullanılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.