+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vinç Kiralama Hizmeti

08 Nisan 2020
1 kez görüntülendi
Vinç Kiralama Hizmeti

Vinçler bir yükü belirli bir yüksekliğe taşımak için kullanılmış olan makinelerdir. Çok uzun zamandan beri kullanılmakta olan vinçler eskiden sadece mimari yapıtlarda kullanılıyorken gelişen teknolojinin etkisi ile birçok farklı alanda kullanılmaya başlanmıştır. Zaman geçtikçe fizik biliminin etkisi ile çok daha büyük yüklerin küçük kuvvetlerle taşınmaları mümkün olmuştur.

Vinçler Nasıl Yük Kaldırıyor

Vinçler genel olarak fiziğin temel kurallarını kullanarak yükleri kaldırırlar. Fizik kanunları gereği hidrolik temel esaslarına göre küçük güçlerle büyük yükleri kaldırmak, ya da büyük güler uygulamak mümkündür. Bunu sanayi devrimi dönemlerinde keşfedilmesi ile beraber vinç kullanımı önce gemi sektöründe, sona endüstriyel her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Üretimlerde her gelen dönem daha da dayanıklı malzemeler kullanılarak vinç teknolojisi de günümüze kadar gelmiştir.

Vinçlerin Çeşitleri

Vinçler birçok farklı amaca hitap edecek şekilde birçok farklı modelde üretilmişlerdir. En sık kullanılan modelleri İnşaatlarda kullanılan büyük vinçlerdir. Bu modellerde onlarca tonlu malzemeler onlarca metreleri bulabilen yüksekliklere taşınabilirler. Bunu dışında sepetli vinçlerin kullanımı da çok yaygındır. Bu model vinçler de yapıların aralarına afişler asılması, elektrik temel işleri, inşaat beton dökme işleri gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Bu modellerin daha küçükleri ise taşımacılık, itfaiyecilik gibi faaliyetlerde tercih edilirler.

Vinç Çeşitleri

Vinç Çeşitleri

Vinçler Ne Gibi Avantajlar Sağlarlar?

Vinçler erişmekte zorlandığımız alanlara kısa sürede ulaşarak istediğimiz işi yerine getirmeyi sağlarlar. Kimi zaman yine ulaşamadığımız alanda bir yangını söndürmeye kimi zaman ise aramıza işlerinin giderilmesinde kullanılırlar. Kısacası vinçler kolaylıkla erişmemiz gereken her yerde karşımıza çıkarlar. Kullanımları yaygın olduğu için erişmek kolaydır. Bir vinçten yaralanmak için çok yüksek sayılabilecek maliyetlere girmeye gerek kalmadan kiralama hizmetleri sayesinde kullanılabilirler. Vinçlerle çözme kavuşturabileceğiniz bir sorunuz varsa yeni bir vinç almanın bedelini karşılamak yerine sizde kısa sürede bize ulaşarak kiralama konusunda destek alabilirsiniz.

Vinç Seçiminin Önemi

Kullanım ihtiyacı olan bir vinçten daha küçük bir aracı kullanırsanız tahmin edemeyeceğiniz ve planlarınızda olmayan ek maliyetlere nedene olabilirsiniz. İşi yapma kapasitesi yeterli olmadığı için kiraladığınız ya da satın aldığınız vinci daha fazla kullanarak aynı işi yapmaya gerek duyabilirsiniz. Bu durumda istenmeyen ek maliyetlere ve dahası zaman kaybına neden olurlar. Bu süreci doğru şekilde yönetebilmek için öncelikle planlama yapılması en sağlıklı yol olacaktır. İhtiyacınız olan vinç için tam olarak emin değilseniz, büyüklüğü konusunda emin olabilmek için konu hakkında uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Yapılacak işin detaylı şekilde anlatılması sonrasında kullanımınız için uygun olan seçenek hakkında bilgilendirileceksiniz. Bu sayede gereksiz kayıplarında önüne geçmiş olacaksınız.

Vinçleri Kimler Kullanıyor?

Vinçler konu hakkında eğitim almış özel olarak sadece bu işle ilgili olan operatörler tarafından yönetilirler. Bu uzmanlar konu hakkında aldıkları eğitimler sayesinde ve uzun zamandır uygulama yamalarının etkisi olarak işlerini en iyi şekilde yaparlar ve gerekli işlemleri yürütürlerken önce insan sağlığının baz alarak adım atarlar. İş kazalarının dünyada en fazla can aldığı ülke olduğumuz gerçeğini değiştirebilmek için çalışan operatörler dikkatli şekilde hareket ederler. Herhangi bir kaza yaşanmadan önlem alabilmek profesyonel olmanın gerekliliğidir. Vinçleri kullana operatörlerimiz aynı zamanda kullanılan aygıtların bakımlarını da yaparlar. Tüm kontrolleri yaparak sağlıklı şekilde çalışabilir olduğunda emin olurlar. Eğer çalışmaya genel teşkil edecek her hangi bir durum varsa arızanın giderilmesi için işlem yapılmasını sağlarlar. Böylece araçlarımız sürekli işler halde tutulur ,zaman kayıpları her iki taraf içinde engellenir.

Vinçlerin Kullanım Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

Yapılacak olan işin temel esasları göz önünde tutularak öncelikle araç seçimine dikkat ediliyor. Bunun yanı sıra çalışma saatleri ve süresi hesaplanıyor. Genellikle ücretlendirme kısa kullanımlar için saatlik olarak çıkartılıyor. Hizmete olan ihtiyacınız uzun sürecekse de yine ayrıca fiyatlandırma alabilirsiniz. Aylık ya da bir kaç aylık işler içinde vinç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken bir konu daha var ki oda hizmetin alınacağı firmanın profesyonel olmasıdır. Zaman ve para harcayarak alacağınız hizmetin boşa gitmemesi ancak alacağınız hizmetin kaliteli olması ile mümkün olacaktır. Vinç kulanım konusunda her türlü ihtiyacınız için bizimle iletişime geçebilir ve ihtiyacınız olan hizmeti kısa sürede alabilirsiniz.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.