+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vinç Kiralama Süreleri

31 Mart 2020
870 kez görüntülendi
Vinç Kiralama Süreleri

Vinç kullanılan alana ve işin büyüklüğüne göre süreleri değişiklik göstermektedir. Büyük işlerde aylık, yılık gibi uzun süreli kiralamalar yapılmaktadır. Vinçler yapılacak işe göre saatlik, günlük ve haftalık gibi kısa sürede kiralanabilmektedir. Kiralama süreleri, işin boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Uzun vadeli işlerde maliyeti en aza düşürmek ve kullanıldığı alanda işi hızlandırmakta büyük rol oynamaktadır.

Uzun vadeli kiralanacak vinçler kullanılacağı alana ve işin büyüklüğüne göre planlı olarak tercih edilmektedir. Vinçlerin boyutları ve işin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişiklikler göstermektedir. Yapılacak olan işe göre sepetli veya sabit vinçler tercih edilmektedir. Büyük tonajlı vinçler genellikle yüksek bina ve büyük şantiye gibi ağır tonajlı işlerin yapıldığı alanda tercih edilmektedir.

Günümüzde yüksek binaların çoğaldığı ve ulaşım için büyük köprü inşatlarının çok fazla yapıldığı büyük şehirler de vinçlere çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Zor şartlarda ve ulaşımı zor olan şantiye, fabrika, köprü gibi zor alanlara ulaşım sağlayarak işi hızlandırma ve gereken kolaylığı sağlamaktadır.

Vinç Neden Lazım Olur Ne için Kullanılır?

Vinç günümüzde birçok alanda kullanılmasının en büyük avantajlarından biri işi kolaylaştırmasıdır. Büyük şantiye ve sanayi işlerinde çok fazla tercih edilmektedir.  Vinçler genellikle yüksek binalarda ve yeni yapılan şantiyelerde kullanılmaktadır. Şantiye de günlerce sürecek işleri kısa sürede yaparak işi hızlandırmaktadır. Büyük şantiyeler de genellikle işi hızlandırmak ve maliyeti düşürmek için çok fazla tercih edilmektedir. Kötü arazi şartlarında veya limanlarda veya yüksek binalarda işleri kolaylaştırmada büyük olanak sağlamaktadır.

Vinçler ile ağır tonajlı ürünlerin istenilen alana rahatlıkla ve hızlı bir şekilde taşınmasına yardımcı olmaktadır. Vinçler sayesinde yüksek binalara ağır tonajlı ürünleri hızlı bir şekilde istenilen katlara kolaylıkla taşınmasını sağlamaktadır. Sanayi de çok ağır tonajlı ürünleri yükleme ve bir yerden bir yere taşıma yapma işi kolaylaştırmaktadır. Liman, fabrika gibi alanlarda ağır tonajlı araçların taşınmasında kullanılmaktadır. Acil ihtiyaçlarda  taşıma veya ağır tonajlı araç veya eşyaları kaldırmada taşımada büyük kolaylık sağlamaktadır. Günümüzde birçok yerde vinç kullanılarak işler kolaylaştırılmaktadır.

Hangi Vinç Hangi Alan Kullanılır?

  • Kule vinçler genellikle yüksek binalarda, köprü inşaatı ve baraj gibi alanlarda kullanılmaktadır. Kule vinçler maliyeti düşük ve kısa süreli işler için tercih edilmektedir. Kule vinçlerin yüksekliği 60 metreye kadar çıkabilmektedir.
  • Halatlı vinçler köprü inşatlarında kullanılmaktadır. Halatlı vinçler yapı olarak iki kule arasına gerilen halatlar üzerine hareket eden bir mekanizma ile çalışmaktadır.
  • Lastikli vinçler genellikle kısa süreli işlerde tercih edilmektedir. Lastikli vinçler ufak şantiyeler de tercih edilmektedir. Lastikli vinçler çok ağır tonajlı işlerde ve zor arazi koşullarında tercih edilmemektedir.
  • Paletli vinçler ağır arazi koşullarında tercih edilmektedir. Paletli vinçleri ağır tonajlı ve zor arazi şartlarında için kullanılmaktadır.
  • Sabit vinç modelleri genellikle uzun vadeli ağır tonajlı işlerde tercih edilmektedir. Liman, fabrika, büyük şantiye gibi alanlarda çok fazla tercih edilmektedir.
  • Ray üzerinde hareket vinç modelleri de raylı sistemler de kullanılmaktadır. Tren hatlarında karşılaşılacak herhangi bir kazada veya sorunlarda raylı sistem vinçler tercih edilmektedir.

Vinç Seçimleri Nelere göre Yapılmalı

Vinç seçimleri genellikle kullanılacak alanın yüksekliğine, kaldıracı tonaja ve iş süresinin uzunluğuna göre tercih edilmektedir. Her alana göre vinç seçimleri yapılarak gereken alana göre vinç önerileri yapılmaktadır. Uzun vadeli büyük şantiye, baraj ve köprü gibi büyük vadeli işlerde uzmanların yapacağı gözlem ve gereken bilgileri toplanarak o alana en uygun vinç modelini yönlendirme yapılmaktadır.

Vinç Kiralama Faydaları

Vinç kiralama üzerine uzmanlaşmış ekiplerimiz tarafından kullanılacağı alan tespit edilir. İşin boyutuna göre özel vinçler yönlendirme yapılmaktadır. Vinç kiralama yaparak işlerinizi kolaylaştırabilir ve maliyeti düşürmenizde yardımcı olur. Vinç kiralama yaptığınızda ekiplerimiz tarafından gereken özen ve titizlikle gereken çalışma hızlı bir şekilde  yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetine göz önem vermekteyiz. Vinç kiralama hizmetimizden faydalanarak istediğiniz alana göre özel vinç seçenekleri sunulmaktadır. Uzun vadeli işler için kiralık vinç modellerini tercih etmek işinizi kolaylaştırır ve maliyeti düşürür. Kiralık vinçler kısa süreli işler de büyük avantaj sağlar. Acil vinç ihtiyaçlarını kiralama yaparak gereken ihtiyaçlar doğrultusunda gereken özen gösterilerek müşteri memnuniyeti ve aciliyetine önem vererek hızlandırılmış bir şekilde halledilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.