+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Vinçle Fabrika Taşıma

21 Mayıs 2018
2 kez görüntülendi
Vinçle Fabrika Taşıma

Endüstriyel tesisler, dünyanın her yerinde bulunan uzmanlaşmış tedarikçilerden kaynaklı bileşenlerle inşa edilir. Her fabrika, şantiyeye gönderilecek çok sayıda büyük ve ağır bileşen gerektirir. Bunların doğru sıraya ve doğru zamanda ulaşması gerekiyor. Altyapı sınırlamaları, alternatif ulaşım yaklaşımları gerektiren darboğazlar yarattığı için, büyük boyutlu ve ağır yüklerin nakliyesi özel uzmanlık gerektirir.

Genellikle farklı ulaşım modlarından oluşan bir zincirden oluşan kiralık vinç çalışması ile fabrika taşıma tarzı optimal bir yol geliştirilmelidir. Bu, gecikme riskini azaltmak için yakın koordinasyon gerektiren bir dizi teslim noktası anlamına gelir. Bütün bunların yanı sıra, özellikle sınır ötesi taşımacılık söz konusu olduğunda, pek çok evrak işlenmelidir. Bu hizmet kombinasyonunu “fabrikadan kuruluşa” sözleşme ile sağlanarak yapılır.

Bu yaklaşım, daha çok endüstrinin modüler yapı tekniklerine taşınması nedeniyle özellikle faydalıdır. Güney Amerika’daki bir çelik fabrikası, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Doğu Asya ve Avrupa’dan modüller gerektirebilirken, Güney Afrika’daki bir maden Çin ve İskandinavya’dan bileşenler alacak. Her projenin dikkatli bir şekilde haritalanmış bir kritik yolu vardır vinçle fabrika taşıma ve bu plan içinde büyük boyutlu ve ağır bileşenlerin taşınması ve kurulumu hayati önem taşır.

Anahtar bileşenlerin zamanında ulaşmasını sağlamak ve projenin programı üzerinde olumsuz bir etki yaratmamak için, tesis için tüm nakliye ve kurulum gereksinimlerini yönetecek ekipman ve lojistik deneyime sahip bir ağır kaldırma ve nakliye uzmanı ile çalışmak önemlidir. Bir tarafın tüm lojistik operasyonunu denetlemesi ve müşteri için bir temas noktası olması, tüm zincirin akıcı hale getirilmesi, özellikle vinç kiralama hizmeti satın alarak fabrika taşıma işinde teslim noktalarının sayısının en aza indirilmesi, demuraj ücretlerinin azaltılması veya ortadan kaldırılması ve lojistik verimliliğin optimize edilmesidir.

Kiralık Vinç Yardımıyla Fabrika Taşıma

Depolama tanklarından reaktörlere ve ısı eşanjörlerinden sıkıştırma ünitelerine kadar, endüstriyel tesisin bir parçası olan büyük ve ağır parçalar, kurucuların karşılaştığı toplam zorlukta hayati bir unsur sunmaktadır. Boyutları ve ağırlıkları, güvenli ve vinçle fabrika taşıma olayında verimli bir şekilde kurulum noktasına getirmeleri için gereken ulaşım seçeneklerini ve mühendislik çözümlerini belirleyecektir. Şirketlerin mühendislik uzmanlığı, ekipman filosu ve fabrikadan kuruluşa hizmetler için lojistik zincirleri koordine etme konusundaki geniş tecrübesiyle, güvenli ve zamanında yürütme, zamandan ve maliyetten tasarruf etme potansiyeline sahip olarak yönetilebilir.

Altyapı kısıtlamaları alternatif yaklaşımlar gerektiren darboğazlar yarattığı için, büyük boyutlu ve ağır yüklerin taşınması belirli lojistik beceriler gerektirir. Genellikle farklı ulaşım modlarından oluşan bir zincirden oluşan optimal bir yol geliştirilmelidir. Örneğin, daha büyük eşyalar mavna ile seyahat etmek veya kıtalar arasında taşınmak zorunda kalabilirken, aynı zamanda orta büyüklükteki ve daha küçük eşyaların paketleri demiryolu ve karayolu taşımacılığını vinçle fabrika taşıma işinde kullanabilir. Güzergâh ve ulaşım seçeneği ne olursa olsun, yoldaki teslim noktaları, gecikme riskini azaltmak için yakın koordinasyon gerektirir.

Sınır geçişleri ve anormal yükler için izin başvuruları dahil olmak üzere evraklar, herhangi bir lojistik planın temel unsurlarıdır. Tüm bu faktörler ve daha fazlası büyük şirketlerin proje yöneticileri ve lojistik planlayıcıları tarafından fabrikadan kuruluşa hizmet sözleşmesi kapsamında ele alınacaktır.

Entegre Bir Yaklaşım

Gerçekleştirilmesi gereken toplam faaliyetler zincirinin ana yüklenicisi olarak hareket ediyoruz: gerekli güzergâh çalışmalarını yaparak ve izinleri alarak optimum tedarik yolunu oluşturmak, üçüncü taraf tedarik yoluyla toplam tedarik zincirini yönetmek veya kaldırma, yükün yani vinçle fabrika taşıma işinin kurum içi yürütülmesi araçlar ve yükler ile karayolu, demiryolu ve su yolu üzerinde taşımacılık. Uluslararası taşımacılık söz konusu olduğunda, evrak işlemek ve sınır gümrükleriyle uğraşmak, görev zincirinin ayrılmaz bir başka bağlantısıdır. Bu, tüm büyük ve ağır bileşenlerin kurulum noktasında güvenli ve zamanında ulaşmasını sağlar.

Vinç Kiralama Hizmetleri İle Özelleştirilmiş Çözümler

Bazen, kurulumun özel gereksinimleri fabrikadan kuruma lojistik hizmetine ek olarak yenilikçi mühendislik gerektirmektedir. Ünlü bir şirketin Bolivya’daki Bulo-Bulo kasabası yakınlarındaki bir bölgeye 50 ağır parça göndermesi gerektiğinde bir engelle karşı karşıya kalmıştır. Rotadaki bir tünel, bileşenlerin geçmesi için çok küçüktür. Diğer seçenekleri, karayoluyla geniş bir karayolu yolculuğu olduğu bilinmektedir.

Şirketin tecrübesi, şirket içi tasarımlı MTC-15 vinci ile bir araya gelerek vinçle fabrika taşıma işinin incelikleri bilindiğinden daha hızlı, daha güvenli bir alternatif rotanın kilidini açmıştır. Bu farklı yaklaşım, bileşenleri Brezilya sınırındaki küçük bir limana taşımak için mavnalar kullanılmıştır.

Şirketin uzman MTC-15 vincini kullanarak, limanın rıhtım tarafı, ağır bir kaldırma terminaline etkili bir şekilde dönüştürülmüştür. Bu, parçaların kiralık vinç yardımıyla fabrika taşıma işinde yükleme noktalarına yolculuğunun yollarla tamamlanmasını sağlamak için mavnalardan römorklara güvenli bir şekilde kaldırılmasını sağlamıştır. Uzmanlık ve ekipman kombinasyonu, müşterimiz için daha güvenli, daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir lojistik operasyon sağlamış olduğu bilinmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.