+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sepetli Vinç Ve Kullanım Alanları

Sepetli Vinç Ve Kullanım Alanları

Günümüzde gerek metal sanayisinde gerekse de farklı diğer sektörlerde hayatımızın hemen hemen her alanında kullanılan vinçler, farklı kullanım alanları ve çeşitleri ile her geçen gün modellerine bir yenisini eklemektedir. Sektörde yılları deviren bir tecrübeye sahip olan firma sayesinde kiralık sepetli vinç sahibi olmak oldukça kolaydır.

Firma, her şeyden önce kaliteyi ve işçi güvenliğini en ön planda tutması ile birlikte sektörde kısa sürede tanınmış ve kendini lider konuma getirmiş durumdadır. Günümüzün en popüler vinç modelleri arasında yerini alan sepetli vinç kiralama özellikle montaj ve demontaj sektöründe, reklamcılık ve inşaat sektörlerinden birinde faaliyet gösteriyor iseniz, sizin için oldukça pratik bir araç olacaktır. Sepetli vinç nedir? Diğer vinç çeşitlerinden farkları nelerdir? ve sepetli vinçlerin kullanım alanları nelerdir? gibi soruların cevabını merak ediyorsanız, bu sorular ile ilgili tüm detayları yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Sepetli Vinçler Nedir?

Vinçler özellikle dış cephe ya da inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların sıklık ile kullandıkları araçlardan biridir. Günümüzde ise eski tip vinçlerin yerini daha çok kiralık sepetli vinç araçları almış durumdadır. Bu araçların eski tip vinçlere göre farkları nelerdir? sorusunun cevabı ise, bu vinç çeşitleri daha çok araç üzerine konumlandırılarak iş makinesi olarak da kullanılabilmektedir. Bu sepetli vinç kiralama araçlarının günümüzde bu derece sık ve aynı zamanda da iş makinesi olarak kullanılmasının sebebi ise özellikle belli başlı sektörlerde insan gücü ile iş yapımının oldukça zor ve zaman alıcı olmasından kaynaklıdır. Bu araçlar sayesinde yapılacak işlemler daha hızlı ve kolay makineler yardımı ile gerçekleşmektedir.

Sepetli Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Sepetli vinçlerin bu derece yoğun olmasının sebebi ile de birbirinden farklı kullanım tarzları ile satışa sunulan kiralık sepetli vinç üretimlerinde de oldukça fazla sayıda bir artış gözlenmiş durumdadır. Kiralamaya karar verdiğiniz sepetli vinç kiralama ürününe karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken bu vinç çeşitlerinin farklı tip ve tonajlarının olduğudur. Burada da seçimi doğru şekilde yapabilmeniz için ise, çalışılacak yerin yüksekliğine ve konumuna bakılması gerekmektedir. Sizlerin talebinize ve de ihtiyacınıza göre değişmek ile beraber 20, 25, 30, 43, 45, 53, 60, 65, 68, 70 ve 84 metrelik modeller ile hizmetinize sunulmaktadır.

20-25 metrelik vinçler 3,5 tona kadar yük taşıyabilmektedir. Bu kiralık sepetli vinç sayesinde özellikle şehir içinde kolaylıkla yük taşıyabilir ve dar alanlarda hizmet verebilirsiniz.

30 metrelik sepetli vinç kiralama ile 7,5 tona kadar yük taşıyabilmektedir. Bu vinçler ise daha çok kamyonlar ile beraber hizmet vermektedir.

45 metrelik kiralık sepetli vinç hizmeti ise 15 tonluk yükler yine kamyonlar yardımı ile taşınmaktadır.

Sepetli Vinçlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde hemen hemen her sektörde faaliyet alanı bulunan sepetli vinç kiralama hizmetleri sayesinde sizler işlerinizde hem daha başarılı olurken hemde aynı zamanda çalışanlarınızı güven içerisinde istihdam edersiniz.

Sizler de hangi sektörde faaliyet gösteriyor iseniz bu alanda kiralık sepetli vinç ile hizmet verebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu vinç çeşitlerinin hepsinin mobil hizmetler olarak sizlere sunulduğunun da bilinmesinde fayda vardır. Bu mobil hizmetlere ek olarak dilerseniz eklemli, eklemsiz ya da yürüyen platformlardan da yararlanabilirsiniz. Eğer kapalı alanlarda çalışmanız daha fazla ise bu alanlarda daha başarılı olan bu araçlardan kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Hemen hemen her sektörde faaliyette bulunabileceğiniz kiralık sepetli vinç ile oldukça geniş yelpazelere açılarak başka sektörlere de girebilmeniz mümkündür. En çok kullanılan sepetli vinç kiralama araçlarının kullanım alanları ise, akla gelebilecek her türlü dış cephe işlemlerinde, inşaat sektöründe, özellikle yüksek ve camlar ile kaplı bina ya da günümüzde sayısı sıkça artan plazalardaki camların dıştan temizliğinde, her türlü montaj ya da demontaj işlemlerinde bunların yanı sıra yine akla gelebilecek her türlü tamir ya da tadilat işlemlerinde de sepetli vinç kiralama araçlarından yardım alabilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

Tüm bu sektörler ve faaliyet alanları ile beraber tüm bunların dışından da eğer reklam sektörü içinde iseniz de yine bu araçlardan yararlanabilmeniz mümkündür. Reklam panolarına ulaşırken hem işçilerin güvenliğini sağlarken aynı zamanda da zamandan büyük tasarruflar elde etmenizi sağlayan bu araçlardan hemen kiralamaya başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.