+90 532 671 61 86
Sosyal Medya Hesaplarımız

Manlift Kiralama Fiyatları

12 Mayıs 2018
3 kez görüntülendi
Manlift Kiralama Fiyatları

Manlift Ekipmanı Nasıl Güvenle Kullanılır?

Manlift ekipmanı, bir araca monte edilen ve bir şantiyede veya belirlenen iş mahallinde üstündeki personeli kaldırmak için kullanılan bir platform, kepçe veya benzeri benzer donanım içeren makinelerdir. Çalışanları bir iş programı dahilinde yüksek alanlara eriştirmek için havaya kaldırarak bir ulaşım sağlayan araçlardır. Kimi zaman bir bina dış cephesinin temizliğinde, bakım onarımında, kimi zaman bir elektrik direğinin tamirinde veya lambasının değişiminde kullanılırlar.

Bazen de bir depodaki raflar üzerindeki malzemelere erişmek, onları indirip çıkarmak gibi farklı sektörlere ait işlerde güvenli bir şekilde kullanılır. Her işin riski, zorluğu ve süresine göre manlift kiralama fiyatları da değişmektedir. Yapılacak iş ve işin niteliği ile ilgili tam bir iş akış süresinin tespit edilerek, kiralık manlift fiyatları konusunda doğru bir piyasa araştırması yapmak akıllıca olacaktır.

Kullanım Sırasındaki Tehlikeler Nelerdir?

En sık rastlanılan tehlikelerin başında personelin elektrik kablolarıyla teması, yeterli güvenlik önlemi almadığı için düşmesi veya manliftin devrilme tehlikesi geçirdiğinde üzerinde çalışan personel olduğu sırada ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla manliftle personel taşıma işlemi yaparken malzeme ve asansör ekipmana dayalı olarak, işverenler çalışanların bu tür ekipmanları kullanırken güvenlik standartlarına kesinlikle ve en katı şekilde uymalarını sağlama konusunu şart koşmalıdır. Bu tür risk ve güvenlik zafiyetlerinin önüne geçmek için manlift kiralama fiyatları içerisinde uzman operatörle birlikte fiyat alınmalıdır.

Ucuz kiralama yöntemine gitmek yerine yapılacak işe uygun makine, ekipman ve personel istenmelidir. Bir çok lisanssız firma doğru kaldırma kapasitesine sahip ekipman veya eğitimsiz personel ile çalışarak kiralık manlift fiyatları konusunda ucuz kiralama yoluna gitmektedir.

Manlift ve Ekipmanlarının Güvenle Çalıştırılması

Sadece personel asansör ekipmanını kullanma yetkisi konusunda eğitimli personelin çalıştırılması gerekir. Eğitimsiz ve sertifikasız personel ile yapılacak işlerde ortaya çıkacak risk büyük olacaktır. Zaten Sosyal Güvenlik Kanunu ve İş Güvenliği ile ilgili yönetmelikler bunu yasal bir zorunluluk haline getirmiştir. Bu zorunluluğa uymayan firmalar manlift kiralama fiyatları konusunda indirimli fiyat uygulamaktadır. Her şeyde olduğu gibi ucuz bir işin sorun çıkarması da muhtemeldir. Daha ucuz fiyatlara kiralamaya çalışmak gereksizdir, çünkü kiralık manlift fiyatları sanıldığı kadar pahalı kiralamalar değildir.

Manlift ekipmanının herhangi bir bakım onarımı ve çalışması için yapılacak işlemler için, üreticinin kılavuzunda yayınlanan talimatlara kesinlikle uymalıdır.

Tüm personel asansör ekipmanlarına, her kullanımdan önce ısınma süresi tanınmalıdır. Asansörün hidroliği ve kumandaları, düzgün ve güvenli bir şekilde çalıştıklarından emin olmak için her gün kontrol edilmeli ve test edilmelidir. Personel asansörünün sistemlerinin bazı bölümlerinin arızalı olması durumunda, kullanımın sona ermesi ve onarımın istendiği belgelenerek bir rapora tabi tutulması gerekir. Bu şekilde raporlanan arızalar veya parça değişimlerinin en kısa sürede giderilmesi gerekir. Bu öngörülemeyen arızalar için kiralayan herhangi bir ücret ödemeyecektir. Profesyonel kiralama firmaları manlift kiralama fiyatları içerisine bu giderleri eklemeyecektir. Makinelerin her türlü bakım onarım ve parça değişimleri kiralık manlift fiyatları dışında tutulmaktadır.

Taşıma Kapasiteleri Aşılmamalıdır

Ekipmanın üreticisi tarafından belirtilen ağırlık sınırları veya yükler asla aşılmamalıdır; ekipman asla sınırın üstünde olmamalı veya ani kalkışlara veya durmalara maruz bırakılmamalıdır. Çalışanların ve manlift üzerindeki işçilerin güvenliği için bu kurallar kaçınılmaz hayati öneme sahiptir. Güvenlikle ilgili konular kiralama yapan firma tarafından mı, yoksa işveren tarafından mı alınacağı, kiralama sözleşmesi yapılırken kiralık manlift fiyatları içine dahil edilmeli veya muaf tutulmalıdır. Bu sözleşme maddesi ile güvenlik konusuna sorumluluk alınmış olacaktır. Zaten bu ve bunun gibi maddeler ve sorumluluklar dikkate alındığında piyasadaki manlift kiralama fiyatları arasında farklar olduğu görülecektir.

Alt ve yer seviyelerindeki ekipman kontrolleri, manlift çalışanın aksine veya acil durumlarda izin vermediği sürece, operasyon sırasında el değmemiş olmalıdır. Bu ve bunun gibi daha düşük seviyeli kontroller yetkili personel tarafından yapılmalıdır. Bu tür güvenlik kontrollerine bağlı giderler kiralık manlift fiyatları içerisine dahil değildir, bu kontroller ilgili firma tarafından karşılanmaktadır.

Saha veya şantiye sorumlusu haricinde başka hiç kimse alan ve yer değişikliğine izin verme yetkisine sahip olmamalıdır. Çalışan bir manlift, yetkililer dışında ve operatörün bilgisi dışında kesinlikle yerinden oynatılmamalıdır.

Personel taşıma ekipmanının içinde ve dışında bulunan herhangi bir yalıtım, hiç bir şekilde tahrif edilmemelidir. Çünkü bu yalıtım, ekipmanın içindeki kişileri elektrik çarpmasından korumak için tasarlanmıştır. Tahrif edilen malzeme ne kısa sürede yeniden onarılmalı veya değiştirilmelidir. Zaten piyasadaki manlift kiralama fiyatları arasındaki farklar da bu gibi detaylar arasından kaynaklanmaktadır. Hasarlı ve arızalı malzeme ve ekipmanlarla çalışarak fiyatlar konusunda manipülasyonlar yapılmaktadır.

Manliftlerin çalışmaları ve güvenliği ile ilgili konularda kiralık manlift fiyatları maliyeti artırıcı değil, güvenlik nedeniyle ortaya çıkacak riskler düşünüldüğünde tam tersine maliyetleri düşürücü bir nitelik taşımaktadır. Yine de her işveren manlift kiralama fiyatları ile ilgili doğru ve detaylı bir araştırma yaparak, işi profesyonel bir firmaya vermelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.